phone number
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7841672
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
10 חוות דעת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדארט- מרפאות שיניים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טשטוש / הרדמה מלאה

 
 
רוצים לעבור טיפול שיניים בלי להרגיש כאבים? חולמים לקום יום אחד בלי בעיות שיניים? עסוקים מאוד וצריכים לחסוך זמן יקר?
זה אפשרי! טיפול בטשטוש / הרדמה כללית מאפשר לרכז את כל טיפולי השיניים ולבצעם ע"י צוות מומחים בפגישה אחת בלבד.

כל אדם נזקק לטיפול שיניים בשלב כלשהוא, אך אנשים רבים נמנעים מטיפול שיניים שגרתי ממגוון סיבות: חרדה, מחסור זמן, בעיות בריאותיות ועוד. כתוצאה מכך בהגיעם למרפאה, הצרכים הדנטאליים שלהם רבים, בהשוואה לאוכלוסיה הכללית, והטיפול לו הם נדרשים ארוך ומסובך יותר.
 
 
 
הרדמה כללית
 
 
 
 
ב- 150 השנה האחרונות עלתה המודעות בקרב אנשי המקצוע לצורך לספק פתרונות ראויים גם למטופלים אלו. מכאן החלו להתפתח שיטות שונות: התנהגותיות ותרופתיות.

כמו בכל תחום רפואי אחר הרופא מתאים לכל מטופל את השיטה המתאימה על מנת לעבור בהצלחה את טיפול השיניים.

הטיפולים בטשטוש ובהרדמה כללית הפכו בעשור האחרון למגמה מובילה ברפואת השיניים בעולם וזאת מכיוון שטיפולים אלו פותרים את בעיית הפחד והזמן.

בעולם המערבי 6-9% מטיפולי השיניים מבוצעים בהרדמה כללית.
 
במרפאות מדארט עובדים במקביל שני צוותים בעלי כעשרים שנות וותק בהרדמה כללית:
צוות הרדמה וצוות רופאי שיניים המורכב ממספר רופאים מתחומי התמחות שונים, המטפלים בו זמנית במטופל.
שיטת עבודה זו מאפשרת לנו לחסוך שעות הרדמה למטופל מחד ומאידך לספק לו טיפול ע"י מומחים שונים לפי צרכי הטיפול.

 
כיום בשוק רפואת השיניים קיים בלבול בנושא רישוי טיפולים בהרדמה כללית. טיפולי שיניים בהרדמה כללית הם התחום היחידי ברפואת שיניים המחייב רישוי נוסף מעבר לרישיון לעסוק ברפואת שיניים.
הכשרה לטיפולים בהרדמה נעשית ע"י מסלול התמחות בן מספר שנים או קורס בן עשרות שעות.

כל הרופאים במדארט העוסקים בהרדמה עברו מסלולי הכשרה של 3-5 שנים.
למרפאות מדארט רשיון נוסף למרפאה של משרד הבריאות לביצוע טיפולים בטשטוש עמוק ובהרדמה כללית.

 
 
הרדמה כללית לצרכי רפואת השיניים מאפשרת לטפל במתרפא באופן שיעקוף את בעיית ההימנעות מטיפול ויאפשר לו לסיים את רוב טיפולי השיניים בפגישה עיקרית אחת.היקף השימוש בהרדמה כללית ברפואת שיניים גדל בצורה ניכרת בעשורים האחרונים. גידול זה נובע משתי סיבות עיקריות:
 • המודעות הגוברת והולכת באוכלוסיה לצורך בטיפול שיניים והדרישות התפקודיות והאסתטיות הגבוהות בימינו, אלו מביאים גם מטופלים שנמנעו עד כה מטיפולי שיניים, להכרה ולהחלטה שעליהם למצוא את הדרך המתאימה עבורם לטפל בשיניהם.
 • התפתחות ההרדמה הכללית ההופכת בעשורים האחרונים לפעולה פשוטה ובטוחה ביותר.
 
 
 
חדר התאוששות הרדמה כללית
 
 
 
 
השלב הראשון הינו בדיקה מסודרת ומקיפה וקביעת תוכנית טיפול מלאה, רב תחומית, המקיפה את כל צרכיו הדנטאליים של המטופל.
בבדיקה זו ישתתפו לעיתים מספר רופאים מתחומי התמחות שונים ברפואת שיניים.
במקביל, כחלק מההכנה לטיפול יבוצעו בדיקות כלליות: בדיקות דם, בדיקות קרדיאליות וכד' לפי הערכת ודרישת מרדים.

בטיפול שיניים רגיל המטופל קובע תורים לרופאים שונים לפי צרכיו. בטיפול שיניים תחת הרדמה כללית מגיעים כל המומחים הנדרשים לטיפול באותו מתרפא לחדר הניתוח באותו היום.
 

מי מבצע את הטיפולים בהרדמה כללית ?

 
העבודה מבוצעת על יד שני צוותים במקביל, בחדרי ניתוח באישור משרד הבריאות. צוות הרדמה המורכב מרופא מרדים ואחיות חדר ניתוח, וצוות רופאי שיניים מומחים ומורשים לטיפול בהרדמה כללית.
הטיפול מבוצע על ידי רופאים שהתמחו בטיפולי שיניים בהרדמה כללית, אליהם מצטרפים לפי הצרכים של כל תוכנית טיפול, מומחים בתחומים אחרים של רפואת השיניים: ילדים, חניכיים, כירורגיה ועוד.

לאחר הטיפול נשאר המתרפא להשגחה למשך מספר שעות . משך הטיפול תלוי בכמות הטיפולים אותם יש לבצע:. החל משעה ועד 10 שעות ויותר.
 
איזה סוגי טיפולים ניתן לעשות בהרדמה כללית?
בטיפול אחד בהרדמה כללית מבצעים את כל טיפולי השיניים הנחוצים: החל מניקוי אבנית, סתימות, עקירות, טיפולי שורש, מבנים, כתרים וגשרים זמניים ומידות לכתרים הקבועים ,דרך השתלות, הרמות סינוס, ניתוחי חניכיים, ועד לטיפולים אסתטיים כמו הלבנת שיניים וציפויי חרסינה.המטרה הינה לבצע בפעם אחת את הטיפול העיקרי. כמובן שאת הביולוגיה לא ניתן להכניע, זמן המתנה לקליטת שתלים וזמני עבודת מעבדה לא ניתנים לשינוי. המטופל מגיע אח"כ למספר פגישות קצרות למסירת השחזורים הקבועים.חובה עלינו לציין שאין בטיפול כזה להחליף את התחזוקה הנדרשת לאחר כל טיפול: צחצוח, ניקוי ובקורת תקופתיים.מניסיוננו, לאחר טיפול כה דרסטי, קל מאד להמשיך בטיפולם שותפים כאשר יהיה צורך בהם, גם ללא צורך בהרדמה כללית.
 
למי מתאים טיפול שיניים בטשטוש / בהרדמה כללית לכל האנשים הנמנעים מטיפול שיניים, מסיבות רבות ומגוונות :
 • מתרפאים בעלי חרדה דנטאלית חריפה, שאינם מסוגלים לעבור טיפול שיניים רגיל כלל. קבוצה זו מהווה כ- 6-9% מהאוכלוסייה בעולם המערבי.
 • מתרפאים החוששים מטיפול שיניים (ממצאים במדינות המערב מציגים סקרים לפיהם 45-50% מהאוכלוסייה מביעים מידה מסוימת של פחד מרפואת שיניים) ולכן נוטים לדחות, לבטל טיפולים ולהגיע רק לטיפולי חירום. היקף הטיפול לו הם נדרשים בשל כך רחב ויצריך מספר רב של טיפולים.
 • מתרפאים בעלי רפלקס הקאה מוגבר.
 • מתרפאים עם אלרגיה לחומרי הרדמה מקומית.
 • ילדים קטנים אשר לא ניתן לקבל את שיתוף הפעולה שלהם ובו זמנית רוצים להימנע מהפעלת כוח, שתגרום לבניית חרדה מרפואת שיניים בעתיד.
 • מתרפאים ללא שיתוף פעולה בשל הפרעות התנהגותיות, מוטוריות או קוגניטיביות.
 • מתרפאים הסובלים מבעיות רפואיות שונות, בהן לעיתים עדיף לטפל באופן מבוקר ומרוכז, כמו מחלות לב לא יציבות, מחלת הנפילה, CP.
 • מתרפאים שמכל סיבה שהיא, אינם מצליחים להכניס את טיפולי השיניים לשגרת חייהם.
 
טיפול שיניים בטשטוש/סדציה עמוקה טיפול בעזרת טשטוש (סדציה) עמוק - מצריך הכשרה נרחבת של הרופא המטפל, ומרפאה עם אישור משרד הבריאות. במרפאתנו מבוצע הטיפול תמיד בנוכחות רופא מרדים (מומחה בהרדמה), ע"מ להבטיח רמת בטיחות מקסימאלית למטופל.
הסדציה מושגת ע"י שילוב של גז צחוק ותרופות בבליעה או במתן תוך ורידי.
 
כל משך הטיפול עובדים במקביל שני צוותים: צוות הרדמה בראשות מרדים מומחה וצוות רופאי שיניים, הכולל רופאי שיניים מומחים או מורשים לטיפול בהרדמה כללית. השימוש בטשטוש עמוק מאריך את משך הטיפול במידת מה, אך מקצר באופן ניכר את מספר הפגישות, בשל היכולת לרכז מספר רב יחסית של טיפולים לפגישה אחת. התאוששות מסדציה היא קצרה וקלה. המטופל משוחרר לביתו תוך שעה-שעתיים.
 
טיפול שיניים בגז צחוק
טשטוש /סדציה קלה בעזרת גז צחוק (N2O) ומכשיר לגז צחוק דיגיטאלי חדשני עם מערכת בקרה פנימית. השיטה יעילה בטוחה ונפוצה ומתאימה למקרים רבים כמו: גיל צעיר, חרדה קלה, פחד מזריקה, נטייה להקאה במהלך טיפול ועוד.
השימוש בגז צחוק מתאים כמעט לכל אחד, לילדים ומבוגרים כאחד.החומר בטוח לחלוטין.
השימוש בגז צחוק אינו מצריך התאוששות ממושכת לאחר הטיפול בו.
 
בטיחות בהרדמה כללית / סדציה
הבטיחות הגבוהה בטיפול שיניים תחת הרדמה כללית במרפאות מדארט מושגת ע"י:
 • רופאי שיניים מומחים ומורשים לטיפול בהרדמה כללית, שעברו מסלול הכשרה בן מספר שנים לטיפול שיניים בהרדמה כללית ובסדציה.
 • רופא מרדים, מומחה בהרדמה, הנמצא ומשגיח על המטופל מראשית הטיפול ועד שהמטופל חוזר להכרה מלאה.
 • מרפאות באישור ופיקוח משרד הבריאות לביצוע טיפולים בהרדמה.
 • ציוד הרדמה וניטור מקיף ומשוכלל.
 • ניסיון של מעל 15 שנה ואלפי מקרים שטופלו
 
חשיבות הכשרת הרופא המטפל לטיפול בהרדמה כללית
ככלל כל רופא שיניים יכול לבצע כל טיפול שיניים למטופליו. אין בחוק הישראלי הגבלת עיסוק לרופאי שיניים לפי תחומי התמחות שונים, פרט לטיפולי שיניים בסדציה / בהרדמה כללית. זהו התחום היחיד שהטיפול בו הוגבל בחוק, בשל מורכבות הטיפול והצורך בידע רב נוסף מעבר לזה הנרכש בלימודי רפואת שיניים.ההכשרה לטיפולים בהרדמה כללית נרכשת ע"י מסלול התמחות של מספר שנים, או קורס של כמה עשרות שעות.רופאי השיניים במרפאות מדארט העוסקים בהרדמה כללית סיימו מסלול התמחות של מספר שנים, במחלקה המוכרת להתמחות ע"י משרד הבריאות.
 
חשיבות נוכחות רופא מרדים
סקר שנערך בארץ בשנת 2006 בנושא הרדמה כללית הראה כי קיים בארץ חוסר מודעות למקצוע ההרדמה ולחשיבותו. עובדה זו עולה בקנה אחד עם העובדה שהישראלים מפחדים יותר מפעולת ההרדמה מאשר מהניתוח עצמו. 31% מהנשאלים ציינו כי הם פוחדים יותר מהרדמה, מאשר מן הניתוח, לעומת 20.5% שציינו כי הניתוח מפחיד אותם יותר. 25% ציינו כי הפחד משני הדברים זהה. למרות שכמחצית מהישראלים עברו ניתוח כלשהו לפחות פעם אחת במהלך חייהם, רק 60% מהמשיבים ידעו כי הרופא המרדים הוא זה האחראי על קביעת סוג ההרדמה אותו יקבלו, כאשר 28% מהמשיבים מאמינים כי הרופא המנתח הוא זה הקובע את סוג ההרדמה.
למרות שהרופא המרדים הוא האחראי על תפקוד מערכות הגוף החיוניות של החולה והוא השומר על חייו של המנותח בזמן ביצוע הפעילות הניתוחית, רק 30% מהישראלים חושבים כי אמנם הרופא המרדים הוא זה המופקד על שמירת חייו של החולה, ואילו 42% רואים ברופא המנתח את האחראי על שמירת חייו של החולה. עוד עולה מהסקר כי רק 51% מהישראלים יודעים כי המרדים נשאר בחדר הניתוח לכל אורך הניתוח, לעומת 71% שסוברים כי המנתח הוא זה שנשאר לאורך כל הניתוח.
 
ציוד ניטור והרדמה מתקדמים
חשיבות עליונה בטיפול בהרדמה יש למערכת ניטור (מעקב) טובה, המאפשרת מתן התראה מספקת במקרה שיש שינוי כלשהוא במצבו של המטופל. התראה מספקת מאפשרת למרדים לטפל במצב מבלי שיגרם נזק למטופל. במרפאה צריכות להיות מערכות מעקב אחר מערכות הנשימה והלב ואמצעי טיפול בבעיות במידה ויתרחשו. המרפאות מגובות ע"י שירות נטל"י לטיפול במצבי חירום / תמיכה המשכית בבית חולים סמוך.
 
סיכונים וסיבוכים
בתחום ההרדמה חלה התקדמות גדולה ביותר הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינת שמירה על חיי החולה ובטיחותו. בשני העשורים האחרונים ירדן הסיבוכים מהרדמה כללית בחדרי ניתוח מ-1:5000 חולים ל-1:200,000 חולים, כאשר בו זמנית חלה עלייה משמעותית במורכבות הניתוחים ובמספר החולים הקשים המגיעים לניתוח, דהיינו הירידה המשמעותית מתרחשת במקביל לעליית המורכבות ומסובכות הטיפול. בהרדמה כללית לצרכי טיפול שיניים, כאשר מטפלים במתרפאים בריאים, שעור הסיבוכים הוא פחות מ-1 ל- 1,000,000, מספר הנמוך מכמות הסיבוכים הנצפית בטיפול שיניים רגיל במרפאה רגילה.