phone number
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7841672
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדארט- מרפאות שיניים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מילון מונחים

 
מתבצעת על ידי רופא שיניים. רצוי שיהיה מומחה בכירורגיית פה ולסת או כירורגיית חניכיים. (רופאים אלו למדו כירורגיה 4-6 שנים נוספות לאחר 6 שנות הלימוד ברפואת שיניים). במסגרת טיפול זה מחליפים שיניים מקוריות (שנפגעו כתוצאה ממחלת חניכיים, עששת שלא טופלה בזמן, חבלות, תאונות או חוסר מולד) בשתלים, המורכבים מברגים העשויים מטיטניום, שעל גבם מרכיבים את הכתר.
 
כתר
תחליף לשן מקורית או אמצעי הגנה על שן קיימת. הכתר מיועד לפתור בעיות רבות, כגון: הגנה על שן שנסדקה או נשברה, הגנה על שן לאחר טיפול שורש, הגנה על שן עם סתימה גדולה מאוד, ככיסוי לבורג של שתל, כתמיכה לגשר ועוד. ישנם כתרים קבועים וכתרים זמניים, והם עשויים ממגוון רחב של חומרים: מתכת, חרסינה, זירקוניה, אלומינה, רזינים ועוד
 
הלבנת שיניים
טיפול המיועד למי ששיניו הטבעיות בעלות צבע צהוב הלבנת שיניים אינה מיועדת להלבנת כתרים, ציפויים או סתימות. הטיפול הינו מהיר ופשוט, והוא יכול להתבצע במרפאה בפיקוח רופא השיניים ו/או בבית על ידי המטופל. ישנן שיטות שונות להלבנת שיניים: הרכבת סד לשיניים ובו חומר כימי מלבין, טיפול בלייזר או באור מקוטב וטיפול Power Bleach שהינו שילוב שתי השיטות.
 
טיפולי חניכיים
97% מהאוכלוסייה הבוגרת סובלים מדלקת או מחלת חניכיים כלשהי, בדרגות שונות של חומרה. כדי למנוע ולטפל בבעיות החניכיים ישנם טיפולים שונים: החל מטיפולים משמרים אצל שיננית, כמו ניקוי אבנית והקצעות שורשים, וכלה בניתוחי חניכיים, השתלות עצם, כריתת חניכיים ועוד.
 
יישור שיניים (אורתודנטיה)
יישור שיניים הוא הרבה יותר מטיפול אסתטי. שיניים ישרות הן שיניים שיסבלו פחות ממחלות חניכיים ומעששת, והן ישפרו את איכות הלעיסה ותפקוד מפרקי הלסת. יישור שיניים נחוץ למי שסובל מבעיות תורשתיות או נסיבתיות במבנה וצורת השיניים והלסת, ומומלץ לבצעו בגילאים צעירים (10 – 14), לאחר שצמחו השיניים הקבועות.
הטיפול האורתודנטי מתבצע באמצעות מגוון שיטות ואמצעים: פלטה נשלפת, קיבוע באמצעות חוט מתכת, סמכים שקופים או מחרסינה, סמכים פנימיים, יישור בלתי נראה (סמכים פנימיים – לינגואליים או קשתיות שקופות) ועוד.
 
טיפול ברקמת השורש הפנימית של השן ובעצב שלה. טיפול השורש נועד להחליף את רקמת המוך של השן (הרקמה שמספקת לשן את הדם, מרכיבי המזון, מינרלים, לחות ועוד) לאחר שהזדהמה או התנוונה. במסגרת הטיפול, רופא השיניים מבודד את השן באמצעות סכר גומי ופותח אותה כדי להשיג גישה ישירה ולנקות את המוך ותעלות השורש. לאחר מכן, הוא ממלא את התעלות הנקיות בחומר מילוי.
מכיוון ששן שעברה טיפול שורש היא שן מוחלשת יותר, לאחר טיפול שורש יש צורך במבנה ובכתר.
 
מבנה
מבנה הוא שיקום של שן שעברה טיפול שורש, שבו משלימים את החלק החסר בכותרת השן עם חלק מקשר לתעלת השורש, יתד או בורג. רופא השיניים בוחר את המבנה המתאים לשן לפי מיקומה, כמות חומר השן החסרה, החשיבות האסתטית של השן, גודל לשכת המוך ותעלות השורש. ישנם שני סוגים של מבנים: מבנה יצוק ומבנה מיידי. המבנה היצוק יכול להיות עשוי ממתכת או זירקוניה , תלוי בחשיבות האסתטית של המקום. המבנה המיידי נבנה ממגוון חומרים מתכתיים או מרוכבים, לפי כמות חומר השן שנותרה ומיקום השן בלסת.
 
עששת
מחלת שיניים הנגרמת בעקבות צריכה מרובה של סוכר ורמת חיידקים גבוהה בפה (בעקבות פלאק ואבנית שלא הוסרו בצחצוח). החיידקים שנמצאים בפלאק הדנטלי צורכים את הסוכר שאנו אוכלים ומפרישים חומצה. חומצה זו פוגעת באמייל ובדנטין של השן, ואז מופיעים עליה כתמים בצבעי חום ושחור (עששת). את התקדמות העששת ניתן לעצור באמצעות מעקב ותוספת פלואוריד, או לסלקה על ידי שחזור / סתימה. במקרים חמורים יותר יש צורך בטיפול שורש.